Ve čtvrtek 31. října 2024 se v Aule profesora Kalendovského na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně uskutečnil seminář s názvem „Jak se orientovat v džungli MDR“. Akce nabídla jedinečný pohled na evropskou regulaci MDR (Medical Device Regulation), která je klíčová pro všechny, kdo chtějí uspět na trhu zdravotnických prostředků. Seminář pořádaný Ústavem biomedicínského inženýrství a platformou Life Sciences 4.0 oslovil studenty, zaměstnance i odborníky z praxe.
Úvodní slovo patřilo představitelům VUT v Brně a organizátorům z Life Sciences 4.0, kteří uvedli posluchače do kontextu a zdůraznili význam MDR v biomedicíně. Prvním řečníkem byl Ing. Miroslav Rosulek z Českého metrologického institutu, který přiblížil základní požadavky na MDR, a nabídl cenný pohled na klíčové aspekty potřebné k úspěšnému působení na trhu se zdravotnickými prostředky.
Následně vystoupil Mgr. Daniel Kvak, CEO startupu Carebot, jenž se věnuje využití umělé inteligence pro analýzu rentgenových snímků. Daniel Kvak se podělil o svůj úspěšný příběh, kdy Carebot dokázal získat certifikaci pro svůj inovativní AI produkt. S posluchači sdílel praktické zkušenosti z certifikačního procesu a podělil se o výzvy a úspěchy, které tento projekt provázely.
Celý program vyvrcholil networkingem, který proběhl v přátelské atmosféře a poskytl prostor pro diskuzi mezi účastníky a řečníky. Účastníci se mohli zeptat na praktické aspekty MDR i na konkrétní výzvy při zavádění inovací v oblasti zdravotnických prostředků.
Děkujeme všem, kteří se na akci podíleli – platformě Life Sciences 4.0, inspirativním řečníkům, Andrei Němcové a Radimu Kolářovi za organizaci, a Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně za poskytnutí reprezentativních prostor. Děkujeme také všem zúčastněným studentům a vědcům.